problem z wirusem

Dla wszystkich którzy poszukują i oferują płatną, komercyjną pomoc przy instalacji czy rozbudowie Opencart.

problem z wirusem

Postprzez czarnuch.skc » 7 lip 2012, o 23:30

Witam serdecznie,

To mój pierwszy temat na tym forum, ale już od dłuższego czasu je przeglądam.
Niestety nie są to dla mnie najlepsze okoliczności, ale do rzeczy:

Na stronie mojego sklepu pojawił się wirus. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć kiedy. Stronka działa już mniej więcej od 1 miesiąca, a ja wirusa zauważyłem dopiero wczoraj przy zmianie antywirusa na Avasta. Popytałem znajomych, którzy używają Avasta i również wyskoczył im komunikat o wirusie. Co dziwne nie pojawia się już ponownie. Zainstalowałem Avasta na innych moich kompach i po pierwszym wejściu na stronkę pojawia się komunikat o zagrożeniu, a później już nie.

Za każdym razem jest to inny komunikat przykładowe screeny:

2.jpg

2.jpg


Comodo ani AVG nie wykrywają mi tego zagrożenia. Natomiast na stronie:
http://www.avgthreat...om/sitereports/
Pojawia się info o Blackhole Exploit Kit.

Skorzystałem z porad znalezionych na różnych stronach traktujących o <iframe> i tego typu wirusach, skorzystałem ze skryptu umieszczonego w którymś z tematów na tym forum z różnymi modyfikacjami, a także ze skryptu z jakiejś zagranicznej stronie. Przeszukiwałem niektóre pliki również ręcznie.
Niestety bez skutku.

Znajomy informatyk poradził mi, aby zrobić aktualizację wersji Opencart, gdyż ta podobno może być dziurawa. Mamy teraz wersję 1.5.2.1.

Czy ktoś na forum jest w stanie mi pomóc? Czy ktoś się orientuje jak przeprowadzić taką aktualizację i czy jest to łatwe i szybkie do zrobienia? Może ktoś byłby zainteresowany przeprowadzeniem takiej aktualizacji? Jeśli tak to proszę o kontakt na priv.

Sytuacja jest kryzysowa, gdyż sklep jest nowy i wirus zdecydowanie odstrasza klientów.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
czarnuch.skc
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 cze 2012, o 12:32

Powrót do Wsparcie komercyjne Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron