Problem z p?atno?ciami

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Problem z płatnościami

Postprzez program-studio » 28 cze 2012, o 21:34

Witam wszystkich,

mam problem z swoimi sklepami opartymi na opencart 1.4.9.5. Problem objawia się tym, że nie raz po zakupie danego przedmiotu i opłaceniu go poprzez pay pal standard lub google checkout pieniążki wpływają na konto (pay pal lub google checkout) natomiast nie przychodzi mi informacja do kokpitu admina, że na koncie są pieniążki i że zlecenie zostało przyjęte do realizacji natomiast pojawia się w "sprzedaż->zamówienia" status brakujące zlecenia.

Dziwne jest to, iż nie widzę jakiejkolwiek przyczyny, która powoduje to iż zlecenia nie trafiają do panelu admina z opcją przyjęte do realizacji(ustawienie domyślne)...

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę o podpowiedź bądź ukierunkowanie na dobry tor.

Pozdrawiam
program-studio
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 21:27

Re: Problem z płatnościami

Postprzez program-studio » 1 lip 2012, o 22:21

Witam,

dobra doszedłem już do pewnych wniosków i został tylko jeden problem, systemy stoją na wersji opencart 1.4.9.5. Tutaj pay pal robi mi problem o nazwie

-----------------------
"PP_Standard - IPN/PDT Auto-Verification Failed. This is often caused by strange characters in the customer address or name. Verify manually."
----------------------

Kodowanie na pay pal jest UTF-8, baza danych też jest na UTF-8 wpisy z polskimi znakami typu "ł", "ó", "ż" etc., powodują iż w url od pay pal dostaję dziwne znaczki typu duże A z kółkiem nad nią to "ł" ... starałem się zmieniać zmienną w pliku "pp_standard" wedle forum OC.com ale nie pomogło i zlecenia w ogóle nie chciały przychodzić...

Pytanie gdzie szukać odpowiedzi czy w ustawieniach na pay pal czy edycja plików z opencarta?

Przyznam, iż zależy mi na tym by nie otrzymywać powiadomienia "oczekiwanie na płatność"(pending) tylko po kompletnym przesłaniu pieniędzy przez klienta na opencart "przyjęto do realizacji"(Completed).

Jakieś podpowiedzi albo działające rozwiązania mile widziane ;)
program-studio
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 cze 2012, o 21:27


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość