Koszt przesy?ki kurierskiej waga + gabaryty

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

Koszt przesyłki kurierskiej waga + gabaryty

Postprzez marcincook » 12 kwi 2012, o 21:10

Witam
Mam w sklepie produkty które mają jakąś tam wagę i OpenCart na podstawie tej właśnie wagi wylicza mi koszty wysyłki i super
lecz
Mam też kilka produktów które są niegabarytowe i te produkty a w zasadzie ich koszty wysyłki są niezależne od wagi bo np.: Jedna roka ma 2metry długości 15cm średnicy i wyceniane są w firmie kurierskiej indywidualnie

Przykładowy Produkt wagowy: http://dev1.widemis.nl/limmies/index.php?route=product/product&product_id=60
Przykładowy Produkt gabarytowy: http://dev1.widemis.nl/limmies/index.php?route=product/product&path=88_89&product_id=62

Pytanie brzmi

Jak oznaczyć te produkty że są to indywidualne koszty wysyłki
żeby przy podsumowaniu w koszyku w kroku podliczania kosztów wysyłki
gdy mam w koszyku np. 5 produktów wagowych i dwie rolki
Sumowało mi koszty wysyłki zliczając produkty wagowe tak jak jest obecnie
ale doliczało też zamówione produkty gabarytowe według indywidualnych kosztów dla danego produktu

Czyli tak
5 produktów = 15 kg = xx PLN kosztów wysyłki <<< tak jest teraz i działa dobrze
1 produkt = xx PLN kosztów wysyłki
1 produkt xy PLN kosztów wysyłki
Suma kosztów wysyłki = wagowe + gabarytowe

Jak to jakoś logicznie rozwiązać.
Opcje nad którymi myślałem to:
1. Do sumowania zamówienia doliczać koszty na podstawie wymiarów które w tej chwili Opencart w ogóle chyba pomija -- rozwiazanie z kodowaniem
2. Dodawać do ceny produktu kwotę wysyłki i wyświetlać ją w opisie że cena zawiera koszt wysyłki dla tego produktu -- rozwiazanie bez kodowania

Co myślicie, jak to rozwiązać najłatwiej?
Przesyłki będą jedną metodą czyli Kurier PostIn Holenderski a stawki wagowe są takie: 10:6.75,30:12.20,100:50.00

PS.
Trochę znam PHP ale orłem nie jestem (kilka lat w JS i AS flash),
wiec muszę pojąć logikę gdyż administratorem sklepu nigdy nie byłem
Przeglądałem
catalog\controller\checkout\cart.php
ale nie mam pomysłu jak to rozwiązać.

Proszę o jakiekolwiek porady lub sugestie
Avatar użytkownika
marcincook
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:23

Re: Koszt przesyłki kurierskiej waga + gabaryty

Postprzez adikon.oc » 13 kwi 2012, o 09:24

witam

jest na to kilka sposobów i zapewne najszybszym jest stworzenie opcji (typ radio) z kosztami wysyłki, która jest automatycznie zaznaczona.

A ja bym to zrobił tak:
- dodał dodatkowe pole przy produkcie w adminie i tam wpisał reguły kosztów wysyłki
- stworzyłbym model, który by wyliczał dodatkowe koszty wysyłki dla produktów, które mają przypisane indywidualne reguły (koszty wysyłki) - lub dopisał to poprostu w pliku catalog/model/total/shipping.php
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56


Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości