Wys?anie zam?wienia bez jego akceptacji

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Wysłanie zamówienia bez jego akceptacji

Postprzez d4ng » 22 sty 2017, o 19:32

Cześć znalazłem znaczącego buga w wersji 2.3.x.. kiedy jestem w ostatnim kroku zamówienia (podałem dane, wybrałem metodę dostawy i płatności) i widzę przycisk podsumowanie (akceptacja zamówienia) to nawet jak go nie kliknę to i tak zamówienie jest wysłane do realizacji..
d4ng
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 17:36

Re: Wysłanie zamówienia bez jego akceptacji

Postprzez tomerror » 9 cze 2017, o 20:28

Zmagam się z dokładnie takim samym problemem w wersji Opencart 2.2
Link do sklepu: flower-garden.pl

Kiedy klient składa zamówienie i wypełniając wszystkie kroki od 1 do 6, dostaje email z zamówieniem po przejściu do kroku 6, ale jeszcze przed wciśnięciem przycisku "Potwierdzam zamówienie".
Szukałem sposobu na rozwiązanie problemu, jednak nikt nie opisuje podobnego przypadku. Odkryłem, że każde zamówienie tymczasowe (tzw. temporary order) utworzone przez sklep po przejściu z kroku 5 do 6 ma w bazie danych (tabela oc_order) order_status_id = 1, zamiast 0. W normalne sytuacji powinno być 0 dopóki klient nie potwierdzi zamówienia klikając na przycisk "Potwierdzam zamówienie". Czy instalacja SSL może mieć coś wspólnego z występowaniem tego problemu?

W jaki sposób można zmusić Opencart, aby nadawał tymczasowym zamówieniom order_status_id = 0 ?
tomerror
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 cze 2017, o 20:21


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron