Uzale?nienie metody p?atno?ci od sposobu dostawy (Ship2Pay)

Tutaj można opisywać i umieszczać porady jak krok po kroku dokonać zmian i poprawek w systemie; np. jak możemy zmodyfikować dany skrypt, zmienić logo sklepu, jak dodać link w stopce, jak przenieść moduł, itd.

Uzależnienie metody płatności od sposobu dostawy (Ship2Pay)

Postprzez pawfad » 27 kwi 2017, o 00:30

Witam!

Wątek dotyczy wersji 2.3.0.2

Przedstawiam poniżej rozwiązanie, którego sam bezskutecznie szukałem, które jest rozwiązaniem hybrydowym - dlatego też nie ma dla niego idealnie przyporządkowanego działu (i koniec końców uznałem za najbardziej odpowiedni niniejszy dział).

Dla PrestaShop istnieje bezpłatny moduł w tym zakresie, dla OpenCart nie znalazłem w pełni odpowiadającego moim potrzebom.
W temacie dodałem też popularną anglojęzyczną nazwę rozwiązania: Ship2Pay (shiptopay), aby łatwiej było zainteresowanym odnaleźć ten wątek.

Moim zamysłem była obsługa czterech wariantów:
  • przesyłka polecona ? przedpłata,
  • paczka pocztowa ? przedpłata,
  • PACZKA24 - pobranie,
  • PACZKA48 - pobranie.

Mimo że istnieje bezpłatny moduł Ship2Pay, zastosowanie go z domyślnymi metodami płatności i sposobami dostawy nie wchodziło w grę, nie przynosiło właściwego rezultatu.
Dopiero zastosowanie rozwiązania łączonego przyniosło efekt widoczny na poniższych zrzutach.

Zatem:

1. potrzebujemy pobrać i zainstalować trzy moduły:

OC-Store: Ship2Pay
https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=25496

Poczta Polska ~FREE~ Polish Post | by becoded.click
https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=24817

X-Shipping
https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=13525

012.png


2. powiązać metody płatności ze sposobem dostawy w ramach Ship2Pay
... i tutaj dość nieczytelny krok - przynajmniej w moim przypadku, nie udało mi się ustalić, czy problem wynika z kłócenia się z innymi modułami, ich tłumaczeniami, czy tłumaczeniami samej aplikacji; poniżej ilustruję wybór dla mojej obsługi - jeśli natomiast ktoś zastosuje inne kombinacje, będzie potrzebował potestować :oops:

034.png


aby otrzymać pożądany efekt:

056.png



Rozwiązaniem dzielę się, ponieważ znalazło u mnie zastosowanie. Nie jest to niestety samoistny moduł i nie jest rozwiązaniem dla każdego pomysłu, ale może niektórym się przyda - zawsze może to być oszczędność rzędu kilkudziesięciu dolarów ;)

Dla pełnego efektu konieczne są oczywiście również modyfikacje w zakresie językowym - wyłącznie moduł Poczta Polska zawiera gotowe tłumaczenie PL.
Moduł Poczta Polska oferuje oczywiście również pozostałe sposoby dostawy, które wyłączyłem, gdyż nie znalazł by wtedy zastosowania moduł "Ship2Pay", który jest niezbędny dla uzależnienia metody płatności od sposobu dostawy.
Moduł X-Shipping jest pomocny ze względu na dość swobodne tworzenie własnych sposobów dostaw.

Zainteresowanym służę pomocą :ugeek:

W miarę potrzeb będę modyfikował wątek.

Pozdrawiam!
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
pawfad
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 kwi 2017, o 22:23

Powrót do Poprawki i zmiany w Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron