start z opencart, jak edytowa?

Wszelkie dyskusje odnośnie wyglądu Opencart. Pomoc przy szablonach (templates, themes) czy rozmieszczeniu grafiki.

start z opencart, jak edytować

Postprzez lordoskarus » 21 lut 2017, o 00:41

Witam dzisiaj zacząłem przygodę z opencart, zdecydowałem sie na ten skrypt sklepu ponieważ wydał mi się najprzyjemniejszy :D.Mam problem ze zmianą na przykład guzików w menu/stopce itd Ściągnąłem, zainstalowałem i przejrzałem pliki w skrypcie. znalazłem pliki .tpl ale tam w środku zamiast tekstu do edycji są zmienne php na przykład:
Kod: Zaznacz cały
<li><a href="<?php echo $order; ?>"><?php echo $text_order; ?></a></li>

i teraz pytanie gdzie znajde zmienna $text_order żeby zmienić sobie tekstu który w niej siedzi.
lordoskarus
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lut 2017, o 00:36

Re: start z opencart, jak edytować

Postprzez pavvelbe » 21 lut 2017, o 13:28

Te zmienne, np. $text_order odnoszą się do plików tłumaczeń. Każda sekcja strony ma swój odpowiednik w tłumaczeniach.

Np. jeżeli chcesz dokonać zmiany w tekście stopki, plik tłumaczeń znajduje się w katalogu catalog >> language >> [język] >> common >> footer.php
Plik tłumaczeń działu kontakt to catalog >> language >> [język] >> information >> contact.php

Itp itd.
Avatar użytkownika
pavvelbe
 
Posty: 80
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: start z opencart, jak edytować

Postprzez lordoskarus » 21 lut 2017, o 16:57

dzieki wielkie za odpowiedz :D Nie będę zakładał nowych tematów bo nie ma co zaśmiecać forum ale mam jeszcze pare pytań odnośnie OpenCarta.
Gdzie zmienię guziki i ich treść znajdujących sie w głównym menu?
Chciałbym żeby treści komunikatów alertów i wszystkiego na stronie były po Polsku. Dobrym i jedynym chyba rozwiązaniem jest kupienie spolszczenia ze strony opencarta prawda(10$)? I teraz pytanie co z waluta i systemami platnosci/dostawy to wszystko jest w tym spolszczeniu?
lordoskarus
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 lut 2017, o 00:36

Re: start z opencart, jak edytować

Postprzez pavvelbe » 22 lut 2017, o 10:51

Jaką masz wersję OpenCarta?
1.5.X czy 2.X ?

Wyślij mi na PW swoją wersję i adres mailowy, dam Ci spolszczenie

A co do walut.
Waluty dodajesz w SYSTEM >> LOKALIZACJA >> WALUTY
Tak powinien wyglądać uzupełniony polski złoty:

Obrazek

Po dodaniu PLN musisz zmienić walutę w ustawieniach, tj:
SYSTEM >> USTAWIENIA >> LOKALNE i tam masz pole [waluta] - zmień na dodane przed chwilą PLN.
Resztę walut możesz potem usunąć
Avatar użytkownika
pavvelbe
 
Posty: 80
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Opencart Templates Pomoc przy szablonach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości