D?ugo?? pola Nazwa Firmy - problem

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Długość pola Nazwa Firmy - problem

Postprzez adam.skrzynka2 » 6 wrz 2016, o 14:03

Witam, mam głupi mały problem z długością pola Nazwa firmy - podczas rejestracji można wpisać dowolnie ale już od strony admina fabrycznie jest ustawione na 40 znaków i tyle pokazuje się w tabeli Payment Address i Shipping Address - ale przecież nazwy firm są większe, szczególnie jak jakieś spółki.

Szukam już jakiś czas, nawet na forum angielskim - już zwiększyłem w bazie danych z 40 na 128 ale to nic nie zmieniło - trzeba zmienić gdzieś w kodzie ale nigdzie nie udało mi się znaleźć liczby 40 która by za to odpowiadała.

znalazłem na angielskim forum http://forum.opencart.com/viewtopic.php?t=152027 - ale za wiele z tego nie rozumiem, może ktoś mi to przetłumaczy na język amatora albo podsunie jakieś rozwiązanie, bo już mi brakuje pomysłu.

Wersja 2.2.0.0.

Z góry dzięki za pomoc
adam.skrzynka2
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 kwi 2016, o 21:59

Re: Długość pola Nazwa Firmy - problem

Postprzez staniapl » 6 wrz 2016, o 22:47

W bazie danych typ pola masz ustawiony na
VARCHAR (40) - to daje max 40 znaków
zmień na VARCHAR(128) i będziesz miał 128 znaków
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Długość pola Nazwa Firmy - problem

Postprzez adam.skrzynka2 » 7 wrz 2016, o 10:56

Witam, dziękuję za zainteresowanie,

zmieniłem tak jak napisałem powyżej w bazie danych na 128 ale to dużo nie zmieniło, jak wchodzę w podgląd zamówienia - szczegóły zamówienia od strony admina to i tak ucina do 40 znaków w tabelkach Payment Address i Shipping Address - i nie mogę znaleźć za nic co jest za to odpowiedzialne.

Ciężko będzie realizować zamówienia wchodząc za każdym razem w dane klienta przez moduł klienci - tam po zmianie w bazie danych już nie ucina.

Z góry dziękuję za pomoc.
adam.skrzynka2
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 kwi 2016, o 21:59

Re: Długość pola Nazwa Firmy - problem

Postprzez adam.skrzynka2 » 7 wrz 2016, o 13:07

Witam ponownie, poszedłem twoimi wskazówkami i znalazłem - dla innych chcących to zmienić - oprócz tabeli w bazie danych

_address

trzeba jeszcze odszukać w tabeli

_order

wpisy payment_company i Shipping_company i je także zmienić.

Temat rozwiązany.
adam.skrzynka2
 
Posty: 16
Dołączył(a): 23 kwi 2016, o 21:59


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości