Nie dzia?aj? przyciski Dodaj do Koszyka

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Nie działają przyciski Dodaj do Koszyka

Postprzez Rols » 16 sie 2015, o 21:39

Witam wszystkich Forumowiczów,

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu polegającego na niedziałających przyciskach "Dodaj do Koszyka".
Konsola pokazuje błędy:
Kod: Zaznacz cały
Uncaught TypeError: $(...).tooltip is not a function(anonymous function) @ common.js:124n.Callbacks.j @ jquery-2.1.1.min.js:2n.Callbacks.k.fireWith @ jquery-2.1.1.min.js:2n.extend.ready @ jquery-2.1.1.min.js:2I @ jquery-2.1.1.min.js:2
common.js:141 Uncaught TypeError: $(...).button is not a function$.ajax.beforeSend @ common.js:141jQuery.extend.ajax @ jquery.js:7547cart.add @ common.js:135onclick @ index.php?route=common/home:171

Adres url sklepu: http://www.metaloplastyka-jg.pl/sklep

Problem powstał podczas podmieniania plików na serwerze w celu naprawienia problemu z brakiem widoku zarejestrowanych Klientów w panelu Admina.
Wydaje mi się, że wszystkie pliki przywróciłem na swoje miejsce, ale jednak usterka występuje nadal.

Z góry dziękuję za pomoc.
Rols
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 21:27

Re: Nie działają przyciski Dodaj do Koszyka

Postprzez staniapl » 17 sie 2015, o 20:09

Po pierwsze masz problem z jquery - albo nie jest załadowane albo nadpisane później

po drugie nie wiem co za modyfikacje były robione ale standardowo funkcja wrzucania do koszyka to

Kod: Zaznacz cały
addToCart('product_id);

u Ciebie jest coś takiego

Kod: Zaznacz cały
cart.add('product_id');


chyba że funkcja zmieniła się wraz z dziadostwem zaczynającym się od versji > 2.-0
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Nie działają przyciski Dodaj do Koszyka

Postprzez Rols » 8 wrz 2015, o 23:15

Dzięki staniapl za odpowiedź!

Trochę to trwało, ale przerzuciłem się już na nową wersję na której na razie wszystko działa poprawnie.
Dodając i robiąc wszystko uważnie po kolei okazało się, że dodawanie do koszyka jest blokowane skryptem informującym o ciasteczkach:
Kod: Zaznacz cały
<script src="//ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.1/jquery.js"></script>
<script src="js/jquery.cookie.js"></script>
<script src="js/jquery.cookiecuttr.js"></script>
<script type="text/javascript">
$(document).ready(function () {
$.cookieCuttr({
cookieAnalytics: false,
cookieNotificationLocationBottom:true,
cookieAcceptButtonText:'Akceptuj i zamknij',
cookieMessage: 'Korzystanie z naszej strony internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. <a href="http://wszystkoociasteczkach.pl/" title="Więcej informacji">Więcej informacji</a> '
});
});
</script>
<link rel="stylesheet" href="js/cookiecuttr.css">


Skrypt pochodzi ze strony: http://cookiecuttr.com/

Ten sam skrypt działa na stronie głównej.
Nowy sklep jest pod adresem /sklep-online
Rols
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 21:27

Re: Nie działają przyciski Dodaj do Koszyka

Postprzez Rols » 9 wrz 2015, o 00:10

Pasek z informacją o ciasteczkach wygląda wizualnie w porządku i nic nie chciałbym zmieniać w jego wyglądzie.
Natomiast wyświetla się na samym dole strony i żeby go zobaczyć trzeba przewinąć całą zawartość, natomiast na głównej wyświetla się na dole okna już po wyświetleniu strony.
Z tego co wiem, żeby żyć w zgodzie z przepisami i spać spokojnie to powinien być widoczny od razu, czyli tak jak na głównej.
Nie wiem jednak jak zmienić sposób jego wyświetlania. :(
Rols
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 21:27


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron