po instalacji nowego theme nie mog? dokona? zmian w stronie

Wszelkie dyskusje odnośnie wyglądu Opencart. Pomoc przy szablonach (templates, themes) czy rozmieszczeniu grafiki.

po instalacji nowego theme nie mogę dokonać zmian w stronie

Postprzez zuzu » 9 kwi 2015, o 14:02

Witam,

Jak w tytule, mam zainstalowany opencart 2.0 z autoinstalatora. Wszystko działało pięknie. Zachciało mi się zmienić theme ( nie był to polski theme) http://www.pavothemes.com/opencart-them ... theme.html

Zmieniłam catalog na catalog tego themu.

Przeszłam do Settings, edit - - wybieram nowy theme, zmieniam wszystko na polskę, język, kraj, i nie mogę wpisać region/województwo bo menu rozijalne jest puste. Więc jak próbuję zapisać zmiany - wyskakuje błąd:

SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data

OK

<br />
<b>Deprecated</b>: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in <b>/home/u861495149/public_html/sklep/system/library/db/mysql.php</b> on line <b>7</b><br />
{"country_id":"170","name":"Poland","iso_code_2":"PL","iso_code_3":"POL","address_format":"Imi\u0119 = {imi\u0119}&lt;br \/&gt;\r\nNazwisko = {nazwisko}&lt;br \/&gt;\r\nFirma = {firma}&lt;br \/&gt;\r\nAdres 1 = {adres_1}&lt;br \/&gt;\r\nAdres 2 = {adres_2}&lt;br \/&gt;\r\nMiasto = {miasto}&lt;br \/&gt;\r\nKod Pocztowy = {kod_pocztowy}&lt;br \/&gt;\r\nStrefa = {strefa}&lt;br \/&gt;\r\nKod Strefy = {kod_strefy}&lt;br \/&gt;\r\nKraj = {kraj}&lt;\/span&gt;&quot; id=&quot;input-address-format&quot; class=&quot;form-control&quot;&gt;","postcode_required":"1","zone":[{"zone_id":"2631","country_id":"170","name":"Dolnoslaskie","code":"DO","status":"1"},{"zone_id":"2632","country_id":"170","name":"Kujawsko-Pomorskie","code":"KP","status":"1"},{"zone_id":"2633","country_id":"170","name":"Lodzkie","code":"LO","status":"1"},{"zone_id":"2634","country_id":"170","name":"Lubelskie","code":"LL","status":"1"},{"zone_id":"2635","country_id":"170","name":"Lubuskie","code":"LU","status":"1"},{"zone_id":"2636","country_id":"170","name":"Malopolskie","code":"ML","status":"1"},{"zone_id":"2637","country_id":"170","name":"Mazowieckie","code":"MZ","status":"1"},{"zone_id":"2638","country_id":"170","name":"Opolskie","code":"OP","status":"1"},{"zone_id":"2639","country_id":"170","name":"Podkarpackie","code":"PP","status":"1"},{"zone_id":"2640","country_id":"170","name":"Podlaskie","code":"PL","status":"1"},{"zone_id":"2641","country_id":"170","name":"Pomorskie","code":"PM","status":"1"},{"zone_id":"2642","country_id":"170","name":"Slaskie","code":"SL","status":"1"},{"zone_id":"2643","country_id":"170","name":"Swietokrzyskie","code":"SW","status":"1"},{"zone_id":"2644","country_id":"170","name":"Warminsko-Mazurskie","code":"WM","status":"1"},{"zone_id":"2645","country_id":"170","name":"Wielkopolskie","code":"WP","status":"1"},{"zone_id":"2646","country_id":"170","name":"Zachodniopomorskie","code":"ZA","status":"1"}],"status":"1"}

Ogólnie od samego początku po zainstalowanoiu opencarta, jeszcze bez zmiany themu występował mi ten błąd:
Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/u861495149/public_html/sklep/system/library/db/mysql.php on line 7. Do tego pojawia się kolejny błąd:
SyntaxError: JSON.parse: unexpected character at line 1 column 1 of the JSON data


CO mam zrobić, gdzie wprowadzić regiony, co jest błędem?

Link do strony: http://eartfashionbijoux.pl/sklep

Dziękuję za pomoc
zuzu
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 13:28

Re: po instalacji nowego theme nie mogę dokonać zmian w stro

Postprzez staniapl » 9 kwi 2015, o 18:00

jaką masz wersję php ?
Kolego zainstaluj wersję 1.5.5.1 bo wersja >2 ma więcej błędów niż szwajcarski ser dziur
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: po instalacji nowego theme nie mogę dokonać zmian w stro

Postprzez jang1200 » 9 kwi 2015, o 19:54

staniapl napisał(a):Kolego zainstaluj ...
Chyba jednak koleżanko ;)

zuzu napisz do obsługi serwera czy da się obniżyć wersję PHP ?

Jeśli nie to ...
Ja tego wynalazku nigdy nie instalowałem więc nie wiem jak to jest ale tutaj -> https://github.com/opencart/opencart/tr ... library/db widzę, że sterowniki do "mysqli" i "PDO" porobił więc może przy instalacji da się wybrać odpowiedni sterownik. Jeśli nie pamiętasz czy taka możliwość była to teraz wszystkie płatne serwery udostępniają przeważnie 2 tyg. na testy więc spróbuj zainstalować na innym serwerze i sprawdź czy taka możliwość jest. Jeśli tak to wybierz mysqli albo lepiej PDO. Jak wszystko będzie działało to na tym który obecnie masz wykasuj wszystkie pliki, bazę danych i ciasteczka w przeglądarce i zainstaluj na nowo.
S? trzy rodzaje bia?ej ?mierci ? s?l ? cukier i ? lekarz pierwszego kontaktu.
jang1200
 
Posty: 274
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 19:17

Re: po instalacji nowego theme nie mogę dokonać zmian w stro

Postprzez staniapl » 9 kwi 2015, o 21:16

Chyba jednak koleżanko


Ops... :oops:
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: po instalacji nowego theme nie mogę dokonać zmian w stro

Postprzez zuzu » 15 kwi 2015, o 13:47

Witam i dziękuję za podpowiedzi

Na pierwszy błąd o MySQLi wystarczyło przy instalacji sklepu podać MySQLi zamiast MySQL. Na kolejne nic nie pomogło i musiałam instalować wszystko od nowa z pakietu quickstart, który był w paczce razem z theme. Teraz wszystko działa. ALe nie mam teraz języka polskiego. Jedyne rozszerzenie języka polskiego bezpłatne jakie znalazłam było dla wersji 1.5.5.1 - ja mam teraz opencart 1.5.6.4. No i po zainstalowaniu brak różnicy. Dalej nie mogę wybrać języka polskiego. Czy mogę coś zmienić w kodzie, albo gdzieś znaleźć odpowiednia wersję i czy te wersje się na tyle różnią że w settings language w ogóle nie widać języka polskiego? Co zrobić żeby dostosować to rozszerzenie do mojej wersji PLISS pomóżcie :) Już jestem tak blisko
zuzu
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 13:28


Powrót do Opencart Templates Pomoc przy szablonach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron