OCIE - Mi?dzynarodowa Edycja OpenCart

Czyli miejsce gdzie można dodawać linki do plików Opencart, modułów, tłumaczeń czy templates przydatnych polskim użytkownikom tego systemu.

OCIE - Międzynarodowa Edycja OpenCart

Postprzez yoroshi » 10 sty 2011, o 19:54

Witam wszystkich,

Niedawno w sieci wpadłem na stronę http://osworx.net/.
Ze strony autora można pobrać nieoficjalną wersję OpenCart z wieloma opcjami, niedostępnymi dotychczas w wersji oficjalnej.
Mówię tutaj o OpenCart International Edition (dawniej OCGE - OpenCart German Edition).
Projekt był wpierw skierowany do niemieckiej społeczności, gdyż stamtąd pochodzi autor i tak jak u nas OC nie spełniał (do tej pory nie spełnia) pewnych wymogów prawnych.

Póki co, OCIE dostępny jest w wersji 1.2.4 (stabilna, działająca na wersji jądra OC 1.4.9.1) i z dwoma językami: angielski, niemiecki.

Już sam proces instalacyjny OCIE wygląda nieco inaczej i w porównaniu do Instalatora OpenCart udostępnia nam więcej opcji:
* wybór języka instalacji
* wybór domyślnego języka sklepu
* wybór języków, które ma obsługiwać sklep
* backup istniejącej instalacji
* aktualizacja istniejącej instalacji (od wersji OpenCart 1.4.2 wzwyż)
* czysta instalacja lub z przykładowymi produktami i kategoriami

A oto co otrzymujemy z poziomu administratora:
* włączanie i wyłączanie dodatkowych pól (możemy sprecyzować które mają być wymagane), jak np: data urodzin, telefon, fax, płeć, a dla kont firmowych choćby często wspominany NIP
* dołączanie do wiadomości e-mail z zamówieniem jakiejś wiadomości
* dołączanie do stopki każdej wiadomości e-mail podpisu z danymi firmy lub innej treści
* włączanie/wyłączanie ceny z VATem
* oraz wiele innych

Podczas rejestracji klient musi wybrać czy jest osobą fizyczną, czy posiada firmę.
Jeśli chodzi o wygląd graficzny to skórka 'default' pozostała bez zmian.

Oprócz tego, autor udostępnia kilka modułów do OpenCart, w tym integrację z systemem statystyk Piwik. Zapewnia też, że wraz z kolejnym releasem będzie jeszcze więcej opcji niż dotychczas oraz pracuje nad własnym systemem CMS, który być może będzie można zintegrować ze sklepem.

W przypadku chęci pomocy przy tłumaczeniu lub przy polepszaniu OCIE należy zgłaszać się do autora przez "Live Support/Chat" na jego stronie lub pod adresem: info@osworx.net (wymagana znajomość angielskiego)

Pozdrawiam
Michał
yoroshi
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 sty 2011, o 23:52

Re: OCIE - Międzynarodowa Edycja OpenCart

Postprzez franek » 21 sty 2011, o 18:52

... moim zdaniem nie wnosi szeregu zmian .
Następna wersja która zamiast ułatwiać jeszcze bardziej komplikuje dystrybucję opencart
Uważam że ten koleś powinien nanosić poprawki na OpenCart.com a nie robić inną dystrybucję tego samego .
Tym bardziej że wystarczy pobrać tą wersję i wprowadzić polskie stawki VAT ale nie modyfikując tych co są .
Wynik będzie taki że VATu nie będzie wcale .
Ja nie polecam choć jest kilka poprawek co mi się podobają ale to moje rozważania i dewiacje .
franek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 sty 2011, o 18:27


Powrót do Opencart Download

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości