Sklep przekracza obci??enie CPU - Prosz? o pomoc.

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez schematx.pl » 26 maja 2013, o 14:44

trzymam i na home.pl i na domeny.pl i na nazwa.pl, ale głównie są to domeny innych osób którymi zarządzam więc tutaj koszty nie mają dla mnie znaczenia. Większość domen "prywatnych" mam w 1and1 też bez rewelacji (79 odnowa) ale widzę w ovh nawet teraz odnowienie za 49brutto więc chyba się powoli poprzenoszę.
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez Palma » 30 sie 2013, o 12:31

Witam

OSTRZEGAM!!! wszystkich przed jaką kolwiek współpracą z Firmą COMPRADO Sp. z o.o. Rafał Wojenkowski ze Szczecina (comprado.biuro na tym forum).
Zamówiłem u nich moduł personalizacji produktu do opencarta który wycenili na 2000pln/netto.
Zamówienie złożyłem w połowie maja 2013 niestety kontakt urwał się 5.08.2013.
Nie odpowiadają na telefony, smsy, emaile, skype, gg... do tego jestem stratny zaliczkę w wysokości 50% wartości modułu a także 3 miesiące które zwodzili mnie obiecywaniem, że wszystko idzie w dobrym kierunku...

Mimo, że odbierają listy polecone z wezwaniem do zapłaty zwrotu zaliczki do tej pory nie ma.

Gdyby były jeszcze inne osoby poszkodowane w ostatnim czasie przez firmę COMPRADO Sp. z o.o. Rafał Wojenkowski proszę o kontakt.

Proszę mieć to na uwadzę i omijać szerokim łukiem tą fimę.

Pozdrawiam
Kamil Krawczak
PEROPOINT
Palma
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 lut 2011, o 16:29

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez smk » 15 mar 2014, o 16:22

Witam,

Przećwiczyłem ten problem kilka razy i najczęściej nie wyrabiał się serwer z włączoną kompresją gzip lub baza danych. Na niestandardowych template bywa jeszcze gorzej. Teraz zastosowałem sposób opisany na http://web4you.com.pl/gzip-home i muszę przyznać, że efekt jest piorunująco zadowalający. Niestety rozwiązanie to ma jedną wadę. Nie zawsze działają liczniki OC, ale na szczęście działa Google Analitycs co oznacza, że będą działać również inne systemy statystyk które dla instalacji wymagają umieszczenia kodu js.

Ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat

SmK
smk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 13:37

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez Peter_w » 24 kwi 2014, o 00:56

Całkiem mylący tytuł. Sugeruje, że metoda rozwiązuje problem kompresji Gzip na serwerach home.pl. Owszem rozwiązuje, ale przy okazji. Dla użytkowników OpenCart dużo ważniejsze jest w tym artykule to, że opisana metoda całkowicie odciąża serwer SQL co między innymi bywa często przyczyną zbyt długiego czasu odpowiedzi serwera. W każdym razie przetestowałem to dokładnie i efekt jest rewelacyjny. Na listingu 6 w tablicy $skip_routes można podać ścieżki do podstron które nie będą cachowane. Niestety nie działa to w przypadku linków SEO. Wówczas cachowane są wszystkie podstrony, ale to chyba nie wada. Testowałem na OC z 1000 produków. Może ktoś ma 10K ?
Peter_w
 
Posty: 42
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 00:01

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron