Import export Pc Market

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Import export Pc Market

Postprzez Zgredzislaw » 17 lut 2014, o 17:07

Witam planuje zalozyc sklep internetowy i myslalem o rozwiazaniu OpenCart. Nie mam doswiadczenia w budowaniu oraz dzialaniu sklepow stad moje watpliwosci. Posiadam sklep stacjonarny z systemem PC Market 7 mozna do niego dokupic modul ktory importuje i exportuje dane do pliku xml ktory teoretycznie wymienia dane z sklepami internetowymi. Jak to wyglada z OpenCart? czy jesli kupie sobie serwer i zainstaluje sklep OpenCart to bedzie to dzialac i mi aktualizowac automatycznie dane towarow i ich stany ?
http://www.insoft.com.pl/Publik.nsf/www ... enDocument
Zgredzislaw
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 17:05

Re: Import export Pc Market

Postprzez staniapl » 17 lut 2014, o 18:03

Nic Ci się samo z siebie nie zaimportuje niezależnie czy sklep zbudujesz na openCart, prestashop czy innych. Do tego potrzebny jest moduł importu który pobierze dane z Twojego pliku XML i w odpowiedni sposób wrzuci do sklepu.

Tu masz w miarę rozbudowany moduł importu z XML
http://www.opencart.com/index.php?route ... rch=import

Pisałem już taki moduł do importu z XML (ze standardu nokaut) cena była ok 3 razy większa.

Jeśli będziesz miał dużo produktów w tym xml np 5000 - to zapomnij o serwerach współdzielonych - tylko dedykowane (wtedy koszt serwera ok 1 tyś / rok)
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Import export Pc Market

Postprzez Zgredzislaw » 17 lut 2014, o 23:42

Produktow bedzie co najmniej 10-20 tysiecy, czyli nie da sie zbudowac czegos darmowego na start zeby sprawdzic jak wyglada sprzedaz przez internet ? Wiadomo ze jesli to by przynioslo oczekiwany zysk to sie pomysli nad czyms lepszym ale w slepo ladowac kase to sredni moze byc interes.
Zgredzislaw
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 17:05

Re: Import export Pc Market

Postprzez staniapl » 18 lut 2014, o 00:31

Boże jak ja to znam do bólu :x

Chciałbyś odpalić sklep, który sam by się aktualizował 10 - 20 tyś. produktów, najlepiej za darmo, nie wydając na serwer, domenę czy choćby jakąś niestandardową grafikę - tak żeby sprawdzić jaki to biznes?

Czy ktoś kto zanosi się z zamiarem otworzeniem dajmy na to firmy transportowej, idzie do salonu samochodowego i dostaje za darmo samochód, a jak mu będzie dobrze szło to się zastanowi czy za niego zapłaci?

Z takim podejściem raczej odradzam Ci biznes w sieci, żeby stworzyć porządne narzędzie do sprzedaży niestety trzeba ponieść koszty i to dość spore.
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Import export Pc Market

Postprzez Zgredzislaw » 18 lut 2014, o 01:11

Nie no serwer pisalem ze kupie w pierwszym poscie, bedzie kupiona domena i serwer,piszac za darmo chodzilo mi tylko i wylacznie o darmowy skrypt sklepu z opcja import export towarow. Bo jesli mam zaplacic tysiaka za modul do programu + np 500 za modul do OpenCarta ktory nie wiadomo czy zadziala tak jak trzeba to niema sensu sie bawic i lepiej kupic jakiegos gotowca za pare stowek ktory ma w zestawie wspolprace z programem i oplacony juz hosting z domena. Chociaz na okres probny to chcialbym sprobowac jak pisalem darmowego skryptu bez placenia za moduly.
Zgredzislaw
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 17:05

Re: Import export Pc Market

Postprzez staniapl » 18 lut 2014, o 13:26

Zgredzislaw napisał(a):lepiej kupic jakiegos gotowca za pare stowek ktory ma w zestawie wspolprace z programem i oplacony juz hosting z domena.


Chętnie zobaczę takie oprogramowanie za pare stówek z bezpłatnym importem i hostingiem, który dźwignie ten import.
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron