Problem z przypisaniem podkategorii do kategrii wy?szej

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Problem z przypisaniem podkategorii do kategrii wyższej

Postprzez venuslingerie » 1 gru 2013, o 01:21

Dzień Dobry, :)
Zakładam swój Pierwszy Sklep Internetowy oparty na Opencart-1.5.5.1 - ponoć wersja 1.5.6 ma dużo błędów, więc zalecono mi trzymać się tej sprawdzonej 1.5.51.
Po zmianie atrybutów katalogów i plików, stworzeniu nowego pliku .htaccess z wpisem php_flag magic_quotes_gpc Off - instalacja przebiegła prawidłowo i sklep zaczął działać. :)
Dokonałam odpowiednich zmian w panelu administracyjnym, aby dostosować go do swoich warunków.
I wszystko było ok do momentu, gdy zabrałam się za listwę menu - czyli Categories.

Próbuję dodać nową podkategorię do istniejącej kategorii wyższej - głównej: - "Podkoszulki" dodać do "Odzież Męska"
W Catalog - Categories dodaję prze Instert "Podkoszuli",
w zakładce General wpisuję "Podkoszulki",
w zakładce: Data: Parent wpisuję "Odzież Męska" i klikam na Save.
Pojawia się komunikat: Success: You have modified categories.
Niestety tego sukcesu nie ma i ... "Podkoszulki" pozostają bez przypisanego Parent. :(

Sprawdziłam bazę danych mySQL na serwerze (az.pl) i nie wykazuje ona żadnych błędów, nawet ją naprawiłam i nadal to samo.
Do .htaccess dodałam polecenie: php_flag register_globals off i też nic nie pomogło.

Ciekawostkę jest to, że od czasu do czasu mogę dodać kategorię do kategorii wyższej, ale to tak jeden na sto razy ;)

Jestem załamana, bo chciałam ten sklep zbudować na Opencart, a tutaj taka niemiła niespodzianka. :(
Nie jestem lamerką (czytaj: blondynką z dowcipów) i potrafię edytować pliki konfiguracyjne, więc jeżeli nie można tego zrobić w panelu administracyjnym, to może ktoś mi powie w jakim pliku konfiguracyjnym można ustawić te kategorie "Ręcznie" edytując go w Notepad ++

Pozdawiam,
Magda
venuslingerie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 gru 2013, o 00:24

Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron