Klka pyta? w jednym w?tku

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Klka pytań w jednym wątku

Postprzez nie_krepuj_sie » 16 lis 2013, o 23:44

Witam,

Wprawdzie trochę "grzebałem" w OpenCart w tym roku i na parę pytań udało mi się znaleźć odpowiedź i samodzielnie i z Waszą pomocą, ale dzisiejsze wyzwania mnie trochę przerosły i bez Waszej pomocy może mi się nie udać. Poniżej kilka pytań odnośnie modyfikacji standardowej wersji instalacyjnej OpenCart. Od razu powiem, że działam dla siebie a nie na zlecenie oraz próbowałem grzebać w plikach źródłowych, ale wyrzuca kilka błędów - niestety pewnie podstawowych, a nie wiem jak sobie z tym poradzić...

1. Modyfikacja strony głównej: czy jest możliwe i w jaki sposób, żeby na stronie głównej wyświetlała się treść z kategorii "Strony edytowalne" i czy jest możliwe, żeby na stronie głównej wyświetlało się menu boczne?
2. W miejscu gdzie wyświetlają się kategorie w topie (menu) - chciałbym, żeby się wyświetlały strony edytowalne.
3. Wyszukiwarka po cechach produktów - czy jest to możliwe czy nie, ewentualnie wyszukiwanie po kategoriach i podkategoriach... Może znacie jakieś dodatki i moduły do zainstalowania i do wrzucenia w boczne menu czy pod menu główne...

Walczę cały czas, ale bliski jestem desperacji :) - już parę razy przeinstalowywałem systemy (joomla+virtuemart->opencart->prestashop), ale intuicyjnie czuję, że to właśnie OpenCart ma największe możliwości i jest dla mnie najbardziej intuicyjny...

Oczywiście, jak uda mi się postawić serwisy, o których myślę: podzielę się z Wami :).

Pozdrawiam serdecznie
Michał
nie_krepuj_sie
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 21:31

Re: Klka pytań w jednym wątku

Postprzez adikon.oc » 17 lis 2013, o 10:17

Witam

Ad 1. Możesz na stronie głownej wyświetlić zawartość z modułu 'Powiatanie' (extensions->modules) to prawie to samo co byś osiągnął dzięki 'Strony edytowalne'. Menu boczne można wyświetlać gdzie się tylko chce, czyli na stronie głównej także.
Ad 2. Tutaj małe zmiany w kontrolerze header.php lub skorzystaj z http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=10969 oraz http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=9491
Ad 3. Tutaj możesz skorzystać z wbudowanej opcji filtra ale wtedy do każdego produktu musisz przypisywać filtry/tworzyć albo tutaj masz moduł działający na atrybutach produktu http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=7297

pozdrawiam
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Klka pytań w jednym wątku

Postprzez nie_krepuj_sie » 18 lis 2013, o 00:11

Wielkie dziękuję!!!

Odnośnie nr. 2 - poradziłem sobie, trochę "na piechotę" bo nie zadziałały porady autora i musiałem na zainstalowanym systemie pogrzebać trochę w kodzie, ale kompletnie nie rozumiem tych, którzy piszą komentarze pod dodatkiem (http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=9491) - dodatek działa i to super, trzeba tylko trochę pomyśleć :).

Co do ad. 1 i 3 - to poproszę o kilka wskazówek:

Ad 1. - proszę o więcej wskazówek - jestem w stanie pobawić się kodem, ale muszę mieć jakieś info dodatkowe :). Co do strony powitanie - to niekoniecznie o to mi chodzi, ale myślę, że nakierujecie mnie choć trochę jak ustawić stronę "O firmie" jako startową :). Co do menu bocznego - to proszę o pomoc gdyż nie widzę w systemie administratora możliwości ustawiania menu - pracowałem z kilkoma CMS-ami, ale tutaj nie widzę i już :).

Ad 3. - podobnie jak ad 1. - nie chodzi mi o niechęć wydania 14 dolarów na moduł, ale bardziej o zrozumienie systemu. Próbowałem szukać na forum: "filtrowanie produktów" - ale bez jakiś rewelacyjnych rezultatów - czyli w sumie jestem w punkcie wyjścia.

I mam jeszcze dodatkowe 3 pytania:

1. Import/eksport produktów (wersja 1.5.5.1) - czy coś takiego istnieje, a może da się jakoś excela czy oo przysposobić... - mam gotowy arkusz w xls, ale nie wiem jak z polami i ewentualnie z filtrami do tego podejść.
2. Czy da się OpenCart przestawić jednym przyciskiem/modułem w tryb "katalog" - jeden z moich projektów tego wymaga na razie, ale z czasem pewnie przeniesie się na sklep.
3. Czy istnieje coś takiego jak moduł "aktualności'" gdzie były by prezentowane nowości, niekoniecznie związane z produktami, ale informacje o aktywności firmy etc...

Pozdrawiam
MM
nie_krepuj_sie
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 21:31


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron