Ci?g?e maile z informacj? o z?o?eniu maila

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Ciągłe maile z informacją o złożeniu maila

Postprzez limonides » 14 paź 2013, o 10:41

Witam serdecznie
Mam taki problem
Ciągle przychodzą mi maile że zostało złożone zamówienie nr. 60 oraz 61. I maile przychodzą dla tych zamówień.
W Panelu Amidnistrator mam zmówienie 57 i po nim 62.
Opencart 1.5.5.1

Ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi co mogę sprawdzić żeby ten problem usunąć.

Pozatym mam pytanie co do numerowania zamówień bo mam straszne dziury czy to jest normalne ?

Obrazek
limonides
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 15:49

Re: Ciągłe maile z informacją o złożeniu maila

Postprzez d4ng » 26 paź 2013, o 13:31

Mam ten sam problem jednak czuje że na polskich formach niczego sie nie dowiemy... Otóż na email przychodzi mi informacja o zamówieniu nawet po jego anulowaniu... rodzaj smapu. Tak więc jęzżeli jest tu jakiś kozak to niech pomoże : )

Co do przeskakiwania numerów to za kazdym razem jak ktos próbuje zrobic jakis zakup system rezerwuje dla niego ID... dodaj cos do koszyka potem wyczyść historie i zrób zamówienie to zobaczysz że ID przeskoczyło i++ :)

Ps. na jakim serwerze stoi Twój sklep oraz jaką wersje OC używasz?
d4ng
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 17:36

Re: Ciągłe maile z informacją o złożeniu maila

Postprzez staniapl » 27 paź 2013, o 10:36

Co do przeskakiwania numerów to za kazdym razem jak ktos próbuje zrobic jakis zakup system rezerwuje dla niego ID... dodaj cos do koszyka potem wyczyść historie i zrób zamówienie to zobaczysz że ID przeskoczyło i++ :)


Normalne przecież w OpenCart ID jest rezerwowane po kliknięciu checkout.
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Ciągłe maile z informacją o złożeniu maila

Postprzez d4ng » 28 paź 2013, o 13:12

szkoda że pojawiaja się odpowiedzi na na te proste zapytania... będę niezmiernie wdzięczny jeżeli ktoś popisze się wiedza odnośnie spamu maili...
d4ng
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 17:36

Re: Ciągłe maile z informacją o złożeniu maila

Postprzez adikon.oc » 28 paź 2013, o 13:47

Witam

Ktoś składa zamówienie i na ostatnim kroku nie klika w potwierdzenie tylko, np. wyłącza stronę lub system płatności zawiódł (np gdy są problemy z sewerami itd)
wtedy ID dla zamówienia jest generowany ale przypisuje mu order_status_id 0 (email jest wysyłany) i takie zamówienie nie jest widoczne w PA.

pozdrawiam
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron