Popularyzacja OpenCart

Miejsce dla ogólnych, luźnych dyskusji odnośnie systemu Opencart.

Popularyzacja OpenCart

Postprzez jaca09 » 12 lis 2011, o 12:35

Witam
Prestashop jest niezwykle znany w Polsce wiele sklepów na nim jest stawianych. 2 lata wdrażałem sklepy na tym systemie ale po aktualizacjach jest coraz więcej poprawiania. Zresztą zużycie zasobów serwera jest jakieś magiczne. Myślę jak spopularyzować OpenCart który szczerze mówiąc bardzo mi przypadł do gustu. Macie jakieś pomysły jak to zrobić. Większa polska społeczność to szybszy rozwój systemu większa ilość dodatków płatnych jak i darmowych. Więc jak możemy spopularyzować OC ?
jaca09
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 wrz 2011, o 15:24

Re: Popularyzacja OpenCart

Postprzez potas » 12 lis 2011, o 15:16

Cześć,

No właśnie, w Polsce swego czasu najpopularniejszym systemem e-commerce typu open source było OS Commerce, a obecnie wygląda na to że jest nim PrestaShop; Opencart był na rynku wcześniej od Presty (nie pamiętam o ile wcześniej, ale myślę, że co najmniej rok; OC wyszedł w 2007) a jednak się tak nie przyjął w Polsce. Może społeczność za mało robi szumu? :) Na pewno musi powstawać na bieżąco, dla najnowszych wersji, pełne, bezpłątne tłumaczenie. Do tego przydałyby się zawsze aktualne moduły płatności, kurierów i poczty. Musi też powstać strona OC która uporządkuje to wszytko. Były już przymiarki do stworzenia strony, aczkolwiek samodzielnie, ze względu na brak czasu nie jestem w stanie wszystkiego ogarnąć.

Podobne dyskusje były już podejmowane: viewforum.php?f=18
potas
Administrator
 
Posty: 192
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 14:31

Re: Popularyzacja OpenCart

Postprzez jaca09 » 14 lis 2011, o 10:41

Postawienie strony z polską wersją instalacyjną i niezbędnymi dodatkami to nie jest specjalny problem. Jest już jakaś Polska wersja instalacyjna. Z tym że trzeba by było zrobić wersję w której po zainstalowaniu mamy możliwość podawania cen brutto. Moduł poczty polskiej oraz moduł płatności powinien wystarczyć. Do tego dobrze by było gdyby były dostępne darmowe szablony tak jak to jest przy preście. Z tym że z zastrzeżeniem że theme nie może być wykorzystywany przez firmy wdrażające bo to co się dzieje na rynku presty to totalny kurnik może 2 firmy robią coś same reszta drze i instaluje darmowe szablony. Do kogo należy domena opencart.pl? moża by było z niej skorzystać niedługo będą dostępne filmy instruktażowe z obsługi sklepu sygnowane moją marką co prawda ale będą na pewno pomocne. Może jakiś konkurs na sklep oparty o open cart. Mogę poświęcić trochę czasu na wykonanie takiego sklepu w ramach promocji platformy w polsce
jaca09
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 wrz 2011, o 15:24

Re: Popularyzacja OpenCart

Postprzez Giraffe » 7 maja 2012, o 18:33

Teraz gdy OC wygrał opensource awards sam się spopularyzuje. Potrzebne będzie jedynie odpowiednie zaplecze w postaci wsparcia regionalnego.
Avatar użytkownika
Giraffe
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 19:13
Lokalizacja: Guben/Niemcy

Re: Popularyzacja OpenCart

Postprzez mobinet » 14 lip 2013, o 14:44

Najlepszą metodą popularyzacji OpenCart jest po prostu... pisanie o nim. Większa wiedza i świadomość tego świetnego oprogramowania sklepu sprawi, że będzie on znacznie bardziej popularny. Z tego względu zapraszam na mój nowy blog o Opencart, w którym chcę pisać o modyfikacjach, szablonach i tworzeniu sklepów: http://opencartportal.pl
mobinet
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 lip 2013, o 14:40

Re: Popularyzacja OpenCart

Postprzez pozpoz » 11 sie 2013, o 18:13

Nie, pisanie nie jest najlepszą metodą, bo ja właśnie na wiele takich artykułów trafiałem, a gdy zacząłem wdrażać to istna męka, a na dodatki można wydać więcej niż na komercyjny sklep gdzie wszystko będzie sensowniej zaplanowane. Dodam, że na wielu stronach opisywano ten system jako 'zainstaluj i sprzedawaj'.

Żeby OC stał się popoularny to:

minimum:
- jedna instalka z językiem PL
- polskie płatności - przelewy/payu/transferuj
- większe możliwości do obliczania kosztów przesyłek
- wpisywanie cen brutto
- wystawianie faktur
- większe możliwości edycji stawek VAT dla produktów
pozpoz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 25 paź 2010, o 20:16

Re: Popularyzacja OpenCart

Postprzez cybertex » 1 wrz 2013, o 01:00

Też gryzę się z OpenCart jakiś czas, są plusy i minusy tego rozwiązania, jednak dochodzę do wniosku, że nie warto tracić czasu.
Jeszcze 2-3 lata temu moim zdaniem był najlepszą propozycją.
Wdrożenia są jednak zbyt pracochłonne i czas pracy poświęcony jest większy niż się zakłada.
System jest teraz przestarzały, taki poprawiany OsCommerce, autor się widocznie na nim wzorował.

Skandalem jest, że nie można nawet doinstalować języka automatycznie (mamy XXI wiek), a trzeba ręcznie wpisywać ciągi znaków.
Kompletnie nie widzę sensu inwestować dopóki nie pojawi się inna kompletnie poprawiona wersja.
i sensowna wersja bez vqmod'ów, bo to pachnie właśnie OsCommercem.

Obecnie Wordpress coraz bardziej zjada inne systemy, jest lepiej zorganizowany bardziej kompleksowy i otwarty.
Przykładowo mając szablon Wordpressa ze sklepem, mamy także blog, newsy, galerie, np. kilka sliderów, portfolio, system opinii, FAQ itp.
prawie nieograniczone możliwości dostosowania wyglądu. Porwnajcie sprzedaż szablonów ze sklepami WP i OC. To jest jak 10:1.

Ja wykonuję raczej ostatnie wdrożenie i żegnam się z OpenCart.
cybertex
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 maja 2013, o 11:20

Następna strona

Powrót do Dyskusje ogólne o Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron