licznik produkt?w sklep 1.4.9.4

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

licznik produktów sklep 1.4.9.4

Postprzez adrian12345 » 2 sie 2012, o 18:53

Witam
I mam jeszcze jeden problem do rozwiązania mianowicie mam licznik produktów na stronie, ale zlicza mi tylko daną kategorię
np:
- Akcesoria komputerowe (0)
--Myszki (22)
--Klawiatury (0)
--- MediaTech (13)
- Komputery (0)
--HP (22)


kreseczki oznaczają kategorię ; - 1kategoria, -- rozwijana druga kategoria, --- rozwijana trzecia kategoria

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu , czy powinienem cos dodać do kodu ?Chciałbym żeby wyższa kategoria zliczała produkty z danych podkategorii
Wstawiam kod

if ($this->category_id == $result['category_id']) {
$product_total = $this->model_catalog_product->getTotalProductsByCategoryId($result['category_id']);
$output .= '<a href="' . $this->model_tool_seo_url->rewrite(HTTP_SERVER . 'index.php?route=product/category&amp;path=' . $new_path) . '"><b>' . $result['name'] . '</b>('.$product_total.')</a>';
} else {
$product_total = $this->model_catalog_product->getTotalProductsByCategoryId($result['category_id']);
$output .= '<a href="' . $this->model_tool_seo_url->rewrite(HTTP_SERVER . 'index.php?route=product/category&amp;path=' . $new_path) . '">' . $result['name'] . ' ('.$product_total.')</a>';
}
adrian12345
 
Posty: 43
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 13:46

Re: licznik produktów sklep 1.4.9.4

Postprzez adikon.oc » 2 sie 2012, o 20:27

to zliczanie produktów bym całkowicie usunał ponieważ przez takie coś strona się zadługo ładuje oraz skrypt wykonuje bezsensownie dodatkowe zapytania mysql
a jezeli jednak zależy Tobie na tym to zajrzyj do wersji opencart'a 1.5.1.3 i podpatrz jak tam to działa

P.S. w najnowszej wersji takie zliczanie zostało przeniesione do admina z wiadomych przyczyn
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: licznik produktów sklep 1.4.9.4

Postprzez adrian12345 » 2 sie 2012, o 21:44

czy mógłbyś pomóc w tym temacie bo serio nie mogę tego ogarnąć ...
Będe wdzięczny.
Pozdrawiam
adrian12345
 
Posty: 43
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 13:46

Re: licznik produktów sklep 1.4.9.4

Postprzez adrian12345 » 2 sie 2012, o 21:53

A właściwie jeśli mówisz że to obciąża sklep faktycznie to może lepiej usunę to, i tutaj właściwie mam pytanie bo podmieniłem spowrotem pierwotny plik, a licznik dalej występuje, czym to jest spowodowane?? Jakimiś wpisami do bazy??

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

Dziękuje
adrian12345
 
Posty: 43
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 13:46

Re: licznik produktów sklep 1.4.9.4

Postprzez adikon.oc » 2 sie 2012, o 23:06

coś źle podmieniłeś...spróbuj jeszcze raz - do bazy nie jest nic zapisywane
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość