Kilka pytan

Jeśli masz problemy z instalacją dodatkowych modułów takich jak wysyłka, płatność, język, itd.

Kilka pytan

Postprzez dejron » 11 sty 2011, o 15:07

Witam

mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych użytkowników, bo czytam kombinuje i mi nic nie wychodzi :(

1. Chcaiałbym żeby użytkownik który kupi coś w sklepie miał możliwość wyboru tylko odbioru osobistego i płatności przy odbiorze, poczytałem forum i znalazłem wpis użytkownika "ArcziFNW" opisuje on moduł o nazwie BillMe - Płatność przy odbiorze.zip, zainstalowałem go według instrukcji ale przy wyborze wysyłki pisze "Błąd: Opcje wysyłki nie są dostępne. Prosimy o kontakt aby uzyskać pomoc!" wie ktoś w czym tkwi problem ? bardzo proszę o pomoc.
2. Jak mam dodać po lewej stronie sklepu blok np. do wstawienia własnej reklamy ?
3. Chciałbym zainstalować moduł "homepageslideshow" z tej stronyhttp://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=1141&path=5&filter_license=0&page=2&sort=e.date_added&order=DESC ale za każdym razem jak chce to zrobić sklep cały mi się sypie, czy byłby ktoś na tyle dobry żeby napisał mi krok po kroku jak to zrobić ?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc
(dodam że używam wersji skryptu 1.4.9.2 )
dejron
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 sty 2011, o 13:47

Re: Kilka pytan

Postprzez ArcziFNW » 15 sty 2011, o 00:10

1) Szczerze to już nie pamiętam jak zrobiłem bo moduł chyba tłumaczyłem sobie. Generalnie mam teraz włączone - rozszerzenia -> wysyłka -> Pickup From Store i rozszerzenia -> płatności -> Płatność przy odbiorze
2) http://forum.opencart.pl/viewtopic.php?f=30&t=189 - będziesz miał 4 gotowe okna do wykorzystania w dowolnym położeniu.
3) zainstaluj sobie ten slider http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=1148&filter_license=0&page=6&sort=e.date_modified&order=DESC jest bardziej efektowny i mniej problematyczny

rozpakowujesz - kopiujesz na serwer z zachowaniem struktury katalogów. W ściągniętym pliku po rozpakowaniu jest plik readme.txt gdzie masz opisane co zastąpić czym.

edytujesz plik catalog\view\theme\default\template\common\home.tpl;

wklejasz:

<div id="column_middle_top">
<?php foreach ($modules2 as $module) { ?>
<?php echo ${$module['code']}; ?>
<?php } ?>
</div>

to musi się znajdować przed tym fragmentem:

<?php if ($welcome) { ?>
<div class="top">
<div class="left"></div>
<div class="right"></div>
<div class="center">
<h1><?php echo $heading_title; ?></h1>
</div>

GOTOWIEC

<div id="column_middle_top">
<?php foreach ($modules2 as $module) { ?>
<?php echo ${$module['code']}; ?>
<?php } ?>
</div>

<?php if ($welcome) { ?>
<div class="top">
<div class="left"></div>
<div class="right"></div>
<div class="center">
<h1><?php echo $heading_title; ?></h1>
</div>

i oczywiście musisz zainstalować w rozszerzeniach -> moduły po czym uruchomić ...
ArcziFNW
 
Posty: 23
Dołączył(a): 8 sie 2010, o 11:29

Re: Kilka pytan

Postprzez dejron » 16 sty 2011, o 16:14

Wszystko dziala tak jak chcialem, dziekuje Ci bardzo za pomoc jestes wielki :)

Pozdrawiam
dejron
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 sty 2011, o 13:47


Powrót do Pomoc przy modułach Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość