Ilo?? znak?w pola COUPON

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Ilość znaków pola COUPON

Postprzez smove666 » 19 lip 2013, o 10:47

Witam, szybki mały problem... a mianowicie

pole coupon może mieć od 3 do 10 znaków

niestety moje kupony mają więcej jak 10

pytanie gdzie trzeba zmienić tę wartość aby mogły mieć więcej jak 10, na przykład 20... ?

ręczne wprowadzanie w bazie jest możliwe ale odpada niestety ;/

Pozdrawiam, Artur.

wersja oc = 1.5.5.1
smove666
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 10:44

Re: Ilość znaków pola COUPON

Postprzez smove666 » 19 lip 2013, o 11:55

Znalazłem szybciej...

dla tych co by szukali :

w pliku : admin/controller/sale/coupon.php

zmieniamy sobie na ile chcemy w liniach :

if ((strlen(utf8_decode($this->request->post['code'])) < 3) || (strlen(utf8_decode($this->request->post['code'])) > 10)) {

Pozdrawiam, Artur.
smove666
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 10:44

Re: Ilość znaków pola COUPON

Postprzez ludilo » 9 lis 2015, o 21:11

Temat stary, ale właśnie natrafiłem na ten problem u siebie (Opencart 1.5.6.4) więc się podzielę rozwiązaniem.
Sama zmiana w pliku coupon.php to niestety za mało - jedyne co osiągniemy to brak komunikatu o błędzie - kod kuponu i tak będzie obcinany do 10 znaków.
Trzeba zmienić w bazie danych w tabeli oc_coupon długość pola code. Standardowo jest varchar(10) - u siebie dałem varchar(20) i teraz działa :)
ludilo
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 kwi 2015, o 10:16
Lokalizacja: Kielce

Re: Ilość znaków pola COUPON

Postprzez staniapl » 10 lis 2015, o 01:13

ludilo napisał(a):Temat stary, ale właśnie natrafiłem na ten problem u siebie (Opencart 1.5.6.4) więc się podzielę rozwiązaniem.
Sama zmiana w pliku coupon.php to niestety za mało - jedyne co osiągniemy to brak komunikatu o błędzie - kod kuponu i tak będzie obcinany do 10 znaków.
Trzeba zmienić w bazie danych w tabeli oc_coupon długość pola code. Standardowo jest varchar(10) - u siebie dałem varchar(20) i teraz działa :)


A jak kupon będzie składał się z 12 cyfr + 9 liter? :lol:
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron