Grupy u?ytkownik?w - dodatkowi administratorzy

Dla wszystkich programistów pracujących nad dodatkowymi modułami lub poprawkami dla Opencart; w tym prace nad tłumaczeniami głównego systemu czy modułów.

Grupy użytkowników - dodatkowi administratorzy

Postprzez tomasz_b » 14 wrz 2011, o 15:15

Witam serdecznie,
w OpenCart istnieje możliwość tworzenia grup użytkowników, którzy mają dostęp np. do działu Kategorie produktów.

Chciałbym wykonać następującą modyfikację:

W katalogu produktów będą 3 główne kategorie, przykładowo A,B,C.

Tworzymy w panelu admina nową grupę użytkowników o nazwie A, która ma dostęp do zarządzania i edycji nie do całego katalogu, lecz tylko do kategori A, analogicznie grupa użytkowników B i C oraz kategorie B i C.

W jaki sposób można taką modyfikację wykonać? Najprościej mówiąc chodzi o to, żeby w sklepie który tworzę mogli wprowadzać i edytować produkty różni sprzedawcy.

Będę wdzięczny za pomoc.
tomasz_b
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 15:09

Re: Grupy użytkowników - dodatkowi administratorzy

Postprzez borubar » 16 wrz 2011, o 12:17

tomasz_b napisał(a):Witam serdecznie,
w OpenCart istnieje możliwość tworzenia grup użytkowników, którzy mają dostęp np. do działu Kategorie produktów.

Chciałbym wykonać następującą modyfikację:

W katalogu produktów będą 3 główne kategorie, przykładowo A,B,C.

Tworzymy w panelu admina nową grupę użytkowników o nazwie A, która ma dostęp do zarządzania i edycji nie do całego katalogu, lecz tylko do kategori A, analogicznie grupa użytkowników B i C oraz kategorie B i C.

W jaki sposób można taką modyfikację wykonać? Najprościej mówiąc chodzi o to, żeby w sklepie który tworzę mogli wprowadzać i edytować produkty różni sprzedawcy.

Będę wdzięczny za pomoc.


muszę powiedzieć, że dość ciekawe rozwiązanie, tzn zapytanie w tej kwestii...myślę, że się podzielisz tym po wdrożeniu.
borubar
 
Posty: 232
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 12:19

Re: Grupy użytkowników - dodatkowi administratorzy

Postprzez pavvelbe » 24 sty 2018, o 16:09

Ja się kiedyś borykałem z takim problemem. Z tym że klientowi zależało, aby jeden admin mógł edytować np. tylko jeden produkt lub jedną grupę produktów (o co pytasz).
Cholera, rozwiązałem to posługując się jakimś bezpłatnym modułem i przerabiając go nieco... Daj mi chwilę, poszukam tego i dam znać. Ale jest to wykonalne!
Avatar użytkownika
pavvelbe
 
Posty: 80
Dołączył(a): 5 gru 2012, o 12:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Rozwój systemu Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron