Dywaniki Samochodowe | www.max-dywanik.pl

Jeśli chcesz pokazać światu swój sklep oparty o Opencart i liczysz na ocenę innych użytkowników.

Dywaniki Samochodowe | www.max-dywanik.pl

Postprzez PawLo » 4 paź 2011, o 00:13

Witam,
przeprowadzam właśnie migrację sklepu http://www.max-dywanik.nazwa.pl/esklep/ (osCommerce 2.3) na (OpenCart 1.5.1.2) http://www.max-dywanik.nazwa.pl/opencart/

Nie będę ukrywał, że to moje pierwsze kroki w realizacjach sklepów (do tej pory kształciłem się głównie w ZendFrameworku i nie zamierzam rezygnować z tej ścieżki), dlatego chciałbym zapytać jak się powinno wyceniać takie przedsięwzięcie? Tzn. klient prosi o wycenę przed za całość, a wiadomo, że może się pojawić robota przy tłumaczeniu, przerobieniu jakichś pól, dłuuugich i mozolnych zmianach w układzie i przeniesieniu wszelkich danych ze starego sklepu. Projekt ma prawie 4tyś produktów, prawie 1,7tyś kategorii, na szczęście mało klientów i zamówień, bo tak naprawdę na starym skrypcie nawet się nie rozkręcił na dobre przez ciągłe problemy. Na dzień dzisiejszy brakuje w nim modułu do znaków wodnych i "wyszukiwania na żywo".

Oba moduły jestem w stanie spokojnie wykonać, ale to przecież dodatkowa robota i czas, a patrząc na to, że mam za to wszystko skasować łącznie 200zł to myślę, że tylko popsuję rynek prawdziwym Informatykom/Web Developerom... Licząc opłaty za zużyty prąd, wodę, jedzenie niebezpiecznie zacznę zbliżać się do granicy zysku. Byłoby mi bardzo miło poznać jakieś ciekawe sposoby wyceniania własnego czasu pracy w podejściu freelancera.
PawLo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 paź 2011, o 00:11

Re: Dywaniki Samochodowe | www.max-dywanik.pl

Postprzez gadas » 24 paź 2011, o 22:03

PawLo napisał(a):Witam,
przeprowadzam właśnie migrację sklepu http://www.max-dywanik.pl (osCommerce 2.3) na (OpenCart 1.5.1.2) http://www.max-dywanik.nazwa.pl/opencart/


Właśnie chciałem kupić dywaniki do Dodge/Chrysler i nie mam gdzie NIP'u wpisać :)

Znak wodny ?
Bardzo przydatna funkcja gdy robi się własne zdjęcia do własnej strony , w przeciwnym układzie nanosisz znaki
wodne czy graficzne na nie swoje zdjęcia produktów.
Wyszukiwanie na żywo :) fiu fiu
Region / Województwo : Brak polskich liter np. Lodzkie - do poprawki
Stawka 200 zł chyba za dzień
Po za tym ładna skórka .
? i na koniec sklep wolno coś działa na OC w porównaniu do osC
gadas
 
Posty: 240
Dołączył(a): 13 maja 2010, o 17:03

Re: Dywaniki Samochodowe | www.max-dywanik.pl

Postprzez PawLo » 20 gru 2011, o 23:27

...tak to chyba największa wada OpenCarta, autorzy nadal nie dodali pola z NIPem i trzeba to jakoś obchodzić, np. podmieniając nazwę któregoś z istniejących pól. Nie wiadomo czy śmiać się z tego czy płakać. Dodatkowo 'paragon czy fakturka' dorabiałem na szybko z pomocą javascripct'u. Nadal pozostaje wiele rzeczy, które można by dodać do oficjalnej wersji, by pomóc polskim przedsiębiorcom.

Co do znaków wodnych - dopisałem takową funkcjonalność; obrazek *.png, można sobie dowolnie wypozycjonować na zdjęciu.
Wyszukiwanie 'na żywo' też zostało przygotowane - znalazłem taki moduł do starszej wersji i ładnie działa, w standardzie już po 3ech wpisanych literkach. Trzeba było jednak podostrajać css by jakoś to wyglądało. W sumie to z css'em miałem dużo więcej zabawy, o np. tutaj pole 'Sortowanie': (trzeba rozszerzać, bo nieładnie się to potem rozjeżdżało...) http://max-dywanik.nazwa.pl/opencart/index.php?route=product/category&path=1_10_17_463.

Co do tłumaczenia, wgrałem najaktualniejsze spolszczenie jakie znalazłem, a i tak sporo jeszcze pozostaje do przetłumaczenia.
Jest to zagraniczna skórka, stąd też mały problem z "Ładą" o tutaj na dole strony: http://max-dywanik.nazwa.pl/opencart/index.php?route=product/manufacturer. Użyta czcionka nie obsługuje polskich znaków specjalnych, to zostawiłem sobie na koniec, bo autor skórki zapewnił mnie, że wina leży po stronie OC i następna wersja to poprawi. Niestety nie miałem okazji tego sprawdzić na 1.5.1.3.

W końcu sprawa wydajności. Coś tu ewidentnie nie gra. Można włączyć cache gdzie się tylko da w sklepie, pokombinować z kompresją całej strony, mi osobiście wygląda to na słabą standardową wydajność obsługi bazy danych. Najprawdopodobniej same zapytania są okropnie niewydajne i niekompresowane, w tej kwestii pozostaje wiele do poprawy myślę, że przez samych autorów OC. Wszystko dałoby się zrobić z odrobiną czasu, chęci i funduszy ;).

...i na koniec najlepsze - klient wycofał się na samym końcu projektu. Pieniądze mogłem sobie tylko wyobrazić i jedyne co zyskałem to doświadczenie zarówno z OpenCart'a jak i wymogów klienta. Początkowo miało to być szybkie przerzucenie strony na realia OpenCart'a, jednak ostatecznie przerodziło się w poważną migrację sklepu.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to chętnie podejmę się takiej pracy ponownie, mam wszystkie materiały z tego projektu. Tym razem jednak z jasną umową i wpłatą wstępną oraz normalną stawką godzinową :)

P.S. Nie chcę robić żadnej pseudo reklamy, jednak polski projekt Gekosale staje się naprawdę godnym rywalem nie tylko dla OC, ale także dla Presty i całej reszty. Człowiek tak przyzwyczaił się do tych zagranicznych projektów, że gdy widzi w 100% poprawne tłumaczenie (polski projekt w końcu ;) ) to czuje się jakoś tak ...dziwnie :) Poza tym nie ma także problemów z opcjami płatności czy wysyłki, a nawet znajdziemy w standardzie nieszczęsne pole NIP!
PawLo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 paź 2011, o 00:11

Re: Dywaniki Samochodowe | www.max-dywanik.pl

Postprzez paweldocent » 17 maja 2012, o 04:16

Czy linki do sklepu się zmieniły? Wywala 404
paweldocent
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 cze 2011, o 01:33

Re: Dywaniki Samochodowe | www.max-dywanik.pl

Postprzez bastugrecki » 1 paź 2014, o 14:51

Chyba sklep nie wytrzymał konkurecji
bastugrecki
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 14:48

Re: Dywaniki Samochodowe | www.max-dywanik.pl

Postprzez jozbar » 13 cze 2017, o 09:28

Niby wszystko śmiga ale jakoś tak ubogo funkcjonalnie wygląda ten sklep :P
jozbar
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 gru 2009, o 15:13
Lokalizacja: WLKP


Powrót do Sklepy oparte o Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron