Dodanie nowej strony informacyjnej niewidocznej w menu

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Dodanie nowej strony informacyjnej niewidocznej w menu

Postprzez Kristofferson » 28 sty 2012, o 01:52

Potrzebuję stworzyć nową stronę informacyjną, widoczną tylko po podaniu linku (czyli np sklep.com/index.php?route=information/gratis)
Zależy mi na tym, żeby nie było do niej linku w ramce z informacjami (bo taką z linkiem można łatwo zrobić w module zarządzania informacjami właśnie). Wymyśliłem, że trzeba by w
catalog/controller/information dodać plik gratis.php oraz w
catalog/view/theme/default/template/information dodać odpowiedni plik gratis.tpl

Zrobiłem to na podstawie plików sitemap - zastąpiłem w pliku gratis.tpl tekst generujący mapę przez mój własny tekst, oraz pozmieniałem zapisy w pliku gratis.php kierujące do pliku sitemap.tpl na przekierowanie do gratis.tpl.

Tylko teraz drobny problem - kiedy wywołuję index.php?route=information/gratis :
Fatal error: Class 'Controllerinformationgratis' not found in /system/engine/front.php on line 44


Czyli zapomniałem czegoś zmienić, albo zmieniłem źle, albo jest jeszcze jakiś plik, który muszę zmodyfikować (nie wiem, plik z listą modułów informacyjnych, czy jakiś zapis w bazie?)

A może jest łatwiejszy sposób na to niż grzebanie w kodzie - np ustawienie modułu z poziomu panelu i uczynienie go jakimś sprytnym sposobem niewidocznym w informacjach, ale mimo wszystko działającym?
Wersja OC - 1.4.9.5
Kristofferson
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:18

Re: Dodanie nowej strony informacyjnej niewidocznej w menu

Postprzez adikon.oc » 28 sty 2012, o 16:58

witaj

a nazwa klasy w pliku gratis.php jak brzmi?

P.S. tak, jest łatwiejszy sposób na dodanie i ukrycie strony przed wyświetlaniem jej w boksie "Informacje" ale byłaby mała zmiana w kodzie


pozdrawiam
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron