Atrybuty i opcje - czym si? r?zni??

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Atrybuty i opcje - czym się róznią?

Postprzez borubar » 6 mar 2012, o 12:55

Hello
Do czego służą atrybuty w produktach? Opcje ok, rozumiem (rozmiar, kolor, etc), a atrybuty?
Bo nie kumam po co wg mnie podobne funkcjonalności.
borubar
 
Posty: 232
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 12:19

Re: Atrybuty i opcje - czym się róznią?

Postprzez fenix75 » 9 mar 2012, o 03:46

w wielkim skrócie to możliwość dodania dodatkowej zakładki z Atrybutami (specyfikacja) produktu.
Najprościej podam ci to w przykładzie.
Od strony sklepu:
Wchodzisz na stronę, upatrzyłeś sobie telefon, ma on do wyboru kolor biały i czarny, ewentualnie inne parametry i do tego masz własnie opcje czyli pola wyboru.
Atrybuty to nic innego jak nowa zakładka ze specyfikacją np danymi technicznymi, a nie jak robi to wiele sklepów wkłada całość opis i paramerty techniczne w jedną zakładkę (główną). Innym plusem atrybutów jest to że ładnie je widać w porównywarce zawsze masz te same parametry o ile je oczywiście uzupełniłeś.
Od strony admina
Przy dodawaniu telefonu będziesz miał zakładki i standardowo uzupełniasz główne, ewentualnie dane i opcje. W atrybutach, po wcześniejszym utworzeniu ich w zakładce katalog -> atrybuty, dodajesz te nieszczęsne dane techniczne, i klikasz dodaj atrybut*, wpisujesz nazwę atrybutu i w drugim oknie parametry, np. aparat Mpx, i tam wpisujesz ile on ma mpx np: 2mpx, 3mpx, 5mpx . itd.
tutaj masz sklep nad którym pracuję http://filipek.com.pl/index.php?route=product/product&path=59_60_63&product_id=51 i w tym konkretnym przykładzie użyłem właśnie atrybutów zakładka specyfikacja.

* - mój sklep jest na OC 1.5.1.1 i przy dodawaniu atrybutu spotkało mnie małe zaskoczenie, z automatu wklejałem atrybut (ctrl + c i ctrl+V) i okazało się że nie zapisało mi tych danych. Dopiero jak klikałem w pole atrybutu i wpisałem pierwszą literkę to pojawiło się pole z atrybutami na daną literkę wybierałem go (atrybut) z listy i wtedy mogłem już spokojnie uzupełniać drugie pole, i po wszystkim bez problemu zapisało mi takie dane.
fenix75
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 mar 2012, o 15:41

Re: Atrybuty i opcje - czym się róznią?

Postprzez borubar » 9 mar 2012, o 11:55

Czyli atrybuty to zakładki poniżej foty towaru? Czy dobrze to rozumiem?
borubar
 
Posty: 232
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 12:19

Re: Atrybuty i opcje - czym się róznią?

Postprzez borubar » 9 mar 2012, o 13:04

Już się wstawia :-), ale pytania nadal się nasuwają.
Dlaczego pojawia się automatycznie nazwana zakąłdka? Tzn pojawia mi się zakładka Specyfikacja, a ja chciałbym ją nazwać inaczej. Da się to zmienić? Skąd skrypt pobiera taką nazwę.
borubar
 
Posty: 232
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 12:19

Re: Atrybuty i opcje - czym się róznią?

Postprzez fenix75 » 9 mar 2012, o 14:30

Tak, to są te zakładki pod obrazkami.
Żeby zmienić Specyfikację na np. dane techniczne musisz zrobić to w:
Katalog\language\polski\product\product.php, i tam w linii 55 jest tłumaczenie Specyfikacja, zamieniasz na co chcesz :)

Jak już to będziesz zmieniał to zerknij jeszcze na jedno, jak wyświetla ci cenę netto, mi wyświetlało "podatek" i zmieniłem na "cena netto"
fenix75
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 mar 2012, o 15:41

Re: Atrybuty i opcje - czym się róznią?

Postprzez borubar » 10 mar 2012, o 16:01

fenix75 napisał(a):Tak, to są te zakładki pod obrazkami.
Żeby zmienić Specyfikację na np. dane techniczne musisz zrobić to w:
Katalog\language\polski\product\product.php, i tam w linii 55 jest tłumaczenie Specyfikacja, zamieniasz na co chcesz :)

Jak już to będziesz zmieniał to zerknij jeszcze na jedno, jak wyświetla ci cenę netto, mi wyświetlało "podatek" i zmieniłem na "cena netto"


Dzięki za podpowiedzi, ale nie do końca się zrozumieliśmy. To, że w plikach językowych mogę zmieniać to wiem. Myślałem, że każda grupa atrybutów wyświetli się na nowej zakładce. To byłoby ciekawe rozwiązanie.

Z cenami już sobie na samym początku instalacji poradziłem, po prostu jestem nieVATowcem i wyłączyłem podatek w sklepie :-)
borubar
 
Posty: 232
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 12:19


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron