Stan magazynowy - usu? towar niedost?pny

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Stan magazynowy - usuń towar niedostępny

Postprzez Bart » 3 lut 2014, o 01:48

Witam,
Przekopałem to forum a i google nie było dla mnie łaskawe w tym temacie więc zwracam się z pytaniem do was:

Czy istniej możliwość takiej konfiguracji, by produkt którego nie ma na magazynie nie był już wyświetlany?
Klient sprzedaje unikalne towary. Każdego ma tylko 1 szt. Jego życzenie: produkt ma być niewidoczny dla pozostałych kupujących po jego sprzedaży. Sprzedany=znika ze strony sklepu.

Dziekuję za szybką odpowiedź. Szukam najlepszego rozwiązania dla jego wymagań.
Bart
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40

Re: Stan magazynowy - usuń towar niedostępny

Postprzez adikon.oc » 3 lut 2014, o 10:03

Witam

Szybkim sposobem na to będzie aby podczas składania zamówienia już w ostatnim kroku sprawdzał czy ma zablokować produkt, więc ja to bym zrobił tak:
edytuj plik catalog/model/checkout/order.php i znajdz (linia około 204)
Kod: Zaznacz cały
$this->db->query("UPDATE " . DB_PREFIX . "product SET quantity = (quantity - " . (int)$order_product['quantity'] . ") WHERE product_id = '" . (int)$order_product['product_id'] . "' AND subtract = '1'");

i zastąp to tym
Kod: Zaznacz cały
$this->db->query("UPDATE " . DB_PREFIX . "product SET quantity = (quantity - " . (int)$order_product['quantity'] . "), status = CASE WHEN quantity <= 0 THEN 0 ELSE 1 END WHERE product_id = '" . (int)$order_product['product_id'] . "' AND subtract = '1'");


pozdrawiam
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Stan magazynowy - usuń towar niedostępny

Postprzez Bart » 3 lut 2014, o 13:15

niestety towar po zakupie nadal widnieje w sklepie i mozliwe jest dodanie go do koszyka.
Bart
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 01:40


Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron