Sklep przekracza obci??enie CPU - Prosz? o pomoc.

Miejsce na wszelkie dyskusje odnośnie problemów technicznych i ewentualnych pytań z rozbudowaniem systemu w plikach i skryptach Opencart, a które nie dotyczą instalacji.

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez comprado.biuro » 24 maja 2013, o 16:35

Ja ostatnio dużo walczyłem z przyspieszaniem Opencarta 1.5.5.1 na Amazon Web Services. Włączyłem cache w pamięci przez memcached, sprawdziłem ustawienia serwera Apache i MySQL, nic jednak tak nie pomogło jak totalne usunięcie zliczania ilości produktów i kategorii wraz z podkategoriami z controllera dla header.tpl i dla modułu categories. Niby mała rzecz, niby można ją wyłączyć w panelu administracyjnym, ale patrząc w kod modułu categories, widać ewidentnie, że zliczanie ilości produktów w każdej kategorii spowalnia proces. Wyświetlanie stron przed usunięciem kilku linijek z kodu: 8s, po usunięciu (zakomentowaniu) kodu: 3s. Tym samym procesor też nie ma tyle zadań i serwer jest odciążony.
comprado.biuro
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 11:36

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez adikon.oc » 24 maja 2013, o 18:16

Witam

To też się pochwalę.
Sklep testowy specjalnie pod dobranie naoptymalniejszej konfiguracji dla openCart.
http://www.webpagetest.org/result/13052 ... 1/details/

W sklepie około 15 tyś produktów z włączonym zliczaniem bez żadnych modułów keszujących w PHP i minimalizatorów css/js/html itp. tylko konfiguracja serwera.
To są pierwsze testy a zabawa z optymalizacją jeszcze nie koniec.

pozdrawiam
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez comprado.biuro » 24 maja 2013, o 18:27

Gratulacje adikon! Dobra robota! Może warto byłoby napisać do home.pl i zasugerować zmiany w ich konfiguracji. Nie wiele można u nich zdziałać bez dostępu do plików serwerów. Nie uważam, że poprzednim postem się chwaliłem, napisałem tylko co u mnie zadziałało i to szybko i skutecznie. Komuś może się przydać nawet tak krótka notka. A Ty gdzie się bawiłeś? Co zmieniałeś? Może troszkę info dla potomnych? :)
comprado.biuro
 
Posty: 26
Dołączył(a): 13 gru 2012, o 11:36

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez adikon.oc » 24 maja 2013, o 20:15

comprado.biuro napisał(a):Nie uważam, że poprzednim postem się chwaliłem...

Poprzedniego posta zbyt chaotycznie napisałem i jeżeli Cie uraziłem to przepraszam nie miałem nic złego na myśli.

Więcej informacji co można by zrobić aby porzyśpieszyć openCart podam gdy już zakończymy testy.

pozdrawiam
Adrian
adikon.oc
 
Posty: 603
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 22:56

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez staniapl » 24 maja 2013, o 22:22

Fajnie, że rozwinęła się dyskusja.

Czekamy na wskazówki dla innych.

Pozdrawiam
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez schematx.pl » 25 maja 2013, o 08:35

comprado.biuro napisał(a):(...) Może warto byłoby napisać do home.pl i zasugerować zmiany w ich konfiguracji. Nie wiele można u nich zdziałać bez dostępu do plików serwerów. (...)


Szczerze powiedziawszy jeśli na serwerze są "wszystkie" biblioteki i działa usługa nadpisywania konfiguracji to wystarczy odpowiednio spreparowany plik php.ini wgrać do głównego katalogu naszej strony i już masz wszystko czego Ci potrzeba... nie wiem jak tam wygląda sytuacja na home.pl bo ostatnio trzymam u nich tylko domeny ale jeśli nie można u nich nadpisywać pliku konfiguracji i ze wszystkim trzeba "biegać" do obsługi technicznej to trochę kiepsko.
schematx.pl
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 20:11

Re: Sklep przekracza obciążenie CPU - Proszę o pomoc.

Postprzez staniapl » 25 maja 2013, o 23:17

Trzymasz domeny w home.pl ?

- Przecież to potentat (jak nazwa.pl) w "zdzireaniu" kasy za domenę.

Polecam: ovh.pl odnowienie 69 zł zamiast 123
Na staro?? postanowi?em zosta? Fotografem - moja strona https://mstanczuk.pl
Avatar użytkownika
staniapl
 
Posty: 631
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:47
Lokalizacja: Zambr?w, Nowe Piekuty

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna przy Opencart

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron